Turnusy rehablitacyjne

TURNUSY REHABILITACYJNE
JUŻ WKRÓTCE W FUNDACJA AMBROZJA

Rehabilitacja jest szeregiem działań, które mają na celu przywrócenie całkowitej lub częściowej sprawności fizycznej i psychicznej pacjenta. Jest ona niezbędnym etapem procesu leczenia, który umożliwia powrót podopiecznego do samodzielności.

Znaczne ograniczenie  sprawności i samodzielności, często ograniczają pacjentom możliwość  docierania na rehabilitację. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest jej przeprowadzenie w warunkach stacjonarnych, pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Prywatne ośrodki rehabilitacyjne zapewniają swoim pacjentom opiekę doświadczonego, profesjonalnego zespołu specjalistów. Gwarantują komfortowe warunki i bezpieczeństwo, zarówno pod względem psychicznym, jak również fizycznym.

Nasza placówka oferuje rehabilitację oraz całodobową opiekę dla osób dorosłych. Turnusy rehabilitacyjne w mieście Łódź obejmują opiekę zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuta, pielęgniarka, opiekun medyczny, dietetyk, psycholog, logopeda i terapeuta zajęciowy.

Opieka nad pacjentem opiera się na indywidualnym programie, który opracowuje cały zespół terapeutyczny. Dzięki takiemu podejściu zachowujemy wysoki poziom skuteczności podjętych wobec podopiecznego działań.

Oferta naszego ośrodka obejmuje turnusy rehabilitacyjne: rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, kręgosłupa, rehabilitacja poudarowa, po szpitalu i inne.

Oferujemy głównie cztery profile rehabilitacji:

PROFIL ORTOPEDYCZNO-URAZOWY

Rehabilitacja ortopedyczna w mieście Łódź skierowana  do osób:

• po operacjach ortopedycznych (np. endoproteza stawu kolanowego/biodrowego/barku, artroskopia stawu, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych, stan po operacji łękotek, operacja kręgosłupa),
  • po urazach (np. złamanie kości udowej/przez i podkrętarzowe/szyjki kości udowej, zwichnięcie stawu biodrowego/kolanowego/skokowego, złamania kości kończyn górnych i dolnych, złamania miednicy, zerwanie mięśnia).

PROFIL NEUROLOGICZNY

Rehabilitacja neurologiczna w mieście Łódź przeznaczona dla pacjentów:

• po udarze niedokrwiennym/krwotocznym mózgu,
  • z chorobą Parkinsona lub zespołem parkinsonowskim,
  • po urazie ośrodkowego układu nerwowego (OUN),
  • z niedowładem kończyn po urazach OUN,
  • z uszkodzeniem nerwów obwodowych w przebiegu polineuropatii/urazu,
  • polineuropatia Giulaine Barre,
  • po rekonstrukcji nerwów.

PROFIL REUMATYCZNY

Przeznaczony  dla pacjentów z rozpoznaniem:

• reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • zesztywniającego zapalenia stawów,

PROFIL OGÓLNOUSTROJOWY

Profil  skierowany  między innymi do osób:

• z chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa i stawów kończyn dolnych,
  • długotrwale unieruchomionych,
  • w okresie rekonwalescencji po chorobach ogólnoustrojowych.

Profil  skierowany  między innymi do osób:

• z chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa i stawów kończyn dolnych,
  • długotrwale unieruchomionych,
  • w okresie rekonwalescencji po chorobach ogólnoustrojowych.